KovERteX

 

Co je KovERteX a čím se zabývá?

KovERteX je samostatnou vývojovou a výrobní divizí společnosti Global Security Group spol. s r. o. Hlavní vývojář, téměř celý život pracoval u ozbrojený složek a většinou na útvarech se speciálními činnostmi. Toto období kdy procházel všemi možnými výcviky, kurzy a nebezpečnými zákroky si stále uvědomoval, že profesionálové nemají potřebné vybavení pro svůj výcvik. Tím vznikla otázka, jak přizpůsobit výcvik co nejvíce realitě?

Dnes už má divize KovERtex za sebou mnoho otestovaných výrobků v těch nejnáročnějších podmínkách a to nikoli v řádu hodin nebo dnů, ale v řádu týdnů a měsíců.

Zjednodušená verze katalogu s fotkami Katalog KERX-2017

Všechny naše výrobky můžete zakoupit na e-shopu ZDE.
V galerii je video z testování několika výrobků ZDE.

Přivítáme vaše postřehy, názory, podněty a nápady.

Krycí zástěna
KZ1
Krycí zástěna je určena k nácviku správného vyhodnocení a rychlého rozhodování při střelbě. Střelec nevidí co je za plachtou až po správném zásahu terče na zástěně se střelci odkryje další cíl a střelec musí vyhodnotit, jak bude postupovat.

Popruhy na zbraně
P1B
Popruh jednobodový pro dlouhé i krátké zbraně. Popruh je vybaven zajišťovací částí bránící zbrani v samovolném posunu kolem krku. Polstrovaná část dává uživateli komfortní způsob nošení zbraně.
P1BM
Popruh má nastavení délky vpředu, to znamená, že délka se dá kdykoliv upravit bez potřeby svlečení taktického nosiče atd.
P3B
Popruh tříbodový určen pro dlouhé zbraně. Popruh díky nastavitelnému uchycení se stává univerzálním pro všechny druhy dlouhých zbraní. Polstrování umožňuje dlouhodobé pohodlné nošení zbraně.
P3B-BZVO
bez zakrytí výhozního okna
U klasického tříbodového popruhu rozepnutí spony zůstává podél těla zbraně část popruhu, který může dělat problémy, většinou pro špatnou dostupnost ovládacích prvků. Tento popruh řeší tuto komplikaci a po rozepnutí spony nezůstává popruh u výhozního okna. Varianta  popruhu je vhodná pro zbraně s kratším rozměrem např. HK-MP5K - Kurz, různé konverze atd. a obzvláště zde zajišťuje velmi dobrou manipulativnost.

P3B-BZVO-AS
bez zakrytí výhozního okna s aretační sponou
U klasického tříbodového popruhu rozepnutí spony zůstává podél těla zbraně část popruhu, který může dělat problémy, většinou pro špatnou dostupnost ovládacích prvků. Tento popruh řeší tuto komplikaci a po rozepnutí spony nezůstává popruh u výhozního okna. Varianta popruhu obsahuje navíc aretační sponu a zajišťovací část, která zabrání nechtěnému posunutí zbraně po těle střelce.

Stojan na zástěnu překlopný
SP1
Stojan na zástěnu, který pouhým překlopením vytvoří zástěnu jiného profilu. Je možné vsadit i 9HOLE. Lze použít jakoukoliv desku do tloušťky 15 mm.

Kývací terč
KT1
Tento kývací terč je určen pro nácvik přesné střelby. Po zásahu správného cíle se uvede do pohybu kývací část.

Gong pistolový
G250P
Klasický gong se závěsem s aretací proti otáčení gongu při zásahu do strany. Průměr 250mm.

Gong Hardox
Klasický gong se závěsem s aretací proti otáčení gongu při zásahu do strany. Rozměr 250mm x 200mm.

Tříbarevný zábavný terč otočný
3BZTO
Terč obsahuje celkem 6 barev, 3 barvy jsou pod osou a 3 nad osou otáčení. Správným zásahem se terč začne roztáčet na jednu nebo druhou stranu.

Odhazovací vak
OV1
Odhazovací vak pro taktické využití rozměr 28cm x 24cm

Platforma
SPGH1
Stehenní platforma pro zásobníky do zbraní Glock 17 - 9mm, Heckler & Koch MP5 - 9mm a ostatní zásobníky obdobné velikosti.

Srážecí terč
ST1
Terč je vhodný pro nácvik obranné střelby.

Vyskakovací terč
VT1
Terč je vhodný pro nácvik nejen obranné střelby, ale pro nácvik reakcí. Terč je skrytý za zástěnou, nebo jiným předmětem (dveře) a instruktor pomocí táhla určí sám kdy terč vyskočí před střelce.

Celta
C1
Víceúčelová celta určená k maskování, ochraně před deštěm a dalším potřebám. Systém ok umožňuje vytvořit, pozorovací přístřešek nebo možno vytvořit vak pro přenos materiálu v případě rychlé evakuace.

Rozměr cca 220cm x 200cm.

Pozorovací přístřešek
PP1
Víceúčelový pozorovací přístřešek určen k maskování, pozorování, lov, ochraně před deštěm a dalším potřebám. Přístřešek je na vnitřní straně opatřen po obvodu kapsami umožňující uložení materiálu tak aby nepřišel do styku se zemí. Umožňuje si do této kapsy i lehnout a pohodlně provádět pozorování nebo střelbu a chrání uživatele před stykem se zemí. Systém ok umožňuje vytvořit, pozorovací přístřešek nebo možno vytvořit vak pro přenos materiálu nebo jako nouzové evakuační lehátko případě nutnosti.

Rozměr je cca 250cm x 250cm.

Panák
PA1
Tento panák je určen pro zónové rozdělení cílů a dává možnost vyhodnocení dalšího cíle. Střelec je postaven do situace kdy musí rozhodnout dle zbraně útočníka kam povede další výstřel. Například: útočník má nůž a okolnosti dovolují střílet jen na nohy případně ruce.
Určeno pro pistolové ráže bez tvrdého jádra. Tvar terče se může měnit dle dalšího vývoje.

Panák zavěšený
PA2
Tento panák je určen pro zónové rozdělení cílů. Máte možnost opakovaně střílet na různě velké cíle a přenášením na tělo, hlava, nohy, ruce a to samostatně dle potřeby nebo na pokyn instruktora.

Stojan na papírové terče a kovové
STPK1
Stojan na papírové terče, který je možné jednoduchým způsobem vyměnit za kovové terče. Masivní stojan na terče celokovový, odolný proti pistolovým rážím bez tvrdého jádra. Kovové terče jsou součástí dodávky.

Stojan na papírové terče
STP1
Stojan na papírové terče. Masivní stojan na terče celokovový, odolný proti pistolovým rážím bez tvrdého jádra.

Stojan na dva terče papírové
S2TP-T
Stojan ve tvaru "T", který nám umožňuje na každé rameno zavěsit papírový terč a umístit do jakékoliv vzdálenosti.

OPU hlava
OPU-H

OPU vypínač

Kill House

Opasek pod výstroj
KO-XX
Opasek je určen pod výstroj z tohoto důvodu má malou průvlečnou sponu. Řešeno tak aby celý opasek byl velmi plochý a netlačil uživatele při použití opasku s výstrojí

Sdílet